Біографія

ІРИНА ГРИГОРІЇВНА БЕРЕЖНА

Народний депутат України VI-VII скликань (в 2012 році була обрана народним депутатом України по виборчому округу 169 в м. Харкові)


  • Член депутатської фракції Партії регіонів у Верховній Раді України
  • Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції
  • Член української частини Комітету Парламентського співробітництва між Україною та ЄС
  • Голова підкомітету з питань адаптації українського законодавства до законодавства ЄС
  • Співголова Міжфракційного депутатського об'єднання «Рівні можливості»
  • Заступник Голови Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Молоді регіони»
  • Член Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації
  • Член-кореспондент Міжнародної Кадрової Академії
  • Доцент кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету внутрішніх справ

Народилася 13 серпня 1980 року в місті Луганську. У 2002 році закінчила юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, за спеціальністю «Правознавство».


Під час навчання на юридичному факультеті, Ірина Бережна пройшла стажування у Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (1999-2000 рр. у Відділі розслідувань правопорушень на ринку цінних паперів Контрольно-правового Управління ДКЦПФР). Також під час навчання (2000-2002 рр.) працювала Помічником-консультантом Голови підкомітету з питань законотворчості, систематизації законодавства та його відповідності міжнародному праву Комітету з питань правової політики.


Після закінчення університету, проходила стажування в Першій нотаріальній конторі міста Києва. З 01.02.04 по 19.03.04 – Ірина Бережна працювала заступником директора з господарсько-правових питань ТОВ «Юридична фірма Астрая-Сервіс». В січні 2004 року склала кваліфікаційний іспит та отримала свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю. В березні 2004 року зареєструвала приватну нотаріальну діяльність. За три роки роботи, нотаріальна контора І.Г. Бережної стала однією з найвідоміших та успішних в місті Києві, а у 2008 році отримала професійну відзнаку міжнародного рівня – «Europeanquality» Європейської бізнес асамблеї (м. Оксфорд, Великобританія).


У 2007 році Ірина Бережна захистила дисертацію та здобула наукову ступінь доктора філософії в галузі права.


У вересні 2007 року на дострокових парламентських виборах була обрана народним депутатом України VI скликання.


Займає активну громадянську позицію та приймає участь у соціальних та професійних заходах відомих громадських організацій, серед яких Асоціація правників України, Нотаріальна палата України, Європейська бізнес асоціація тощо. За активну соціальну та професійну діяльність у 2007 році стала переможницею престижної Всеукраїнської премії "Жінка ІІІ тисячоліття-2007".


У вересні 2008 року за вклад у зміцнення міжнародних відносин у сфері науки, політики, освіти та бізнесу Номінаційний комітет Європейської бізнес асамблеї (м. Оксфорд, Великобританія) та Вчена Рада Міжнародного університету міста Відня присвоїли Ірині Бережній міжнародне звання "Почесний професор Міжнародного університету м. Відня".


У 2009 році здобула другу вищу освіту за фахом державне управління, закінчивши Національну академію державного управління при Президентові України.


У 2010 році стала переможницею премії «Людина року-2009» у номінації «Нова генерація року».


У серпні 2011 року отримала звання «Заслужений юрист України».


З 2012 року є доцентом кафедри цивільно-правових дисциплін Харківського національного університету внутрішніх справ.


У 2012 році cтала кавалером ордену «Патріот Вітчизни».


У якості народного депутата України веде активну роботу в округах. Громадські приймальні народного депутата Ірини Бережної працюють у багатьох містах України, в тому числі, в Києві, Харкові, Луганську, Фастові.


Ірина Бережна - політик з поміркованими політичними поглядами. Відома своїми напрацюваннями у сфері молодіжної політики. Один з найактивніших депутатів, які працювали над поправками в новий Кримінальний процесуальний Кодекс. Депутатська робота Ірини Бережної спрямована на вдосконалення роботи судів, адвокатури, забезпечення прав і свобод простих людей, встановлення гендерної рівності і соціальної справедливості.


Завдяки ініціативам народного депутата Ірини Бережної, Верховною Радою України були прийняті законопроекти «Про документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України», а також необхідні зміни до чинного Закону України «Про нотаріат». Серед інших законодавчих ініціатив Ірини Бережної, що були підтримані парламентом: зміни до проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрiй України», «Про внесення змін до Закону України «Про статус суддів». Також Iриною Бережною розроблений Нотаріальний процесуальний кодекс України, нова редакція Закону України «Про нотаріат»; низка проектів законів, серед яких - проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру», «Про звання "Місто воїнської слави"», «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо посилення боротьби із зловживаннями у сфері продажу та споживання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівності прав одиноких матерів та одиноких батьків», «Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою», «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питання відповідальності за вчинення насильства в сім'ї», «Про внесення змін до Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" (щодо посилення правового та соціально-економічного захисту осіб, які навчаються)».


Є автором численних професійних публікацій на політичну та юридичну тематику в українських та іноземних ЗМІ.